Przedszkole Miejskie nr 154 w Łodzi

Wydarzenia

 

 

 

ROK SZKOLNY 2017-2018

 

15 maja obchodziliśmy DZIEŃ KWIATKA - były wspólne zabawy muzyczno - ruchowe, zadania przyrodnicze - bingo przyrodnicze,  zawody sportowe  oraz przede wszystkim sadzenie kwiatków przez dzieci. 

 

v

 

r

 

g

 

g

 

g

 

g

 

h

 

g

 

j

 

g

 

h

 

y

 

 

więcej zdjęć w GALERII

 

10 maja dzieci z grupy Sowy siały warzywa w warzywniku 

 

h

 

 

r

 

a

 

a

 

c

 

f

 

d

 

 

24 kwietnia dzieci z grupy Sowy sadziły w ogrodzie - na ścieżce dydaktycznej - 3 drzewka, które otrzymaliśmy od Lasów Państwowych.

 

a

 

 

4

 

v

 

t

 

f

 

h

 

 

20 kwietnia grupa Sowy uczestniczyła w obchodach Dnia Ziemi, które organizowane były pod Halą Sportową. Były wspólne zabawy muzyczno - ruchowe, zawody sportowe. Dzieci prawidłowo odpowiadajac na  ekologiczne pytania  otrzymywały nagrodę - drzewko bądź brelok, których fundatorami były Lasy Państwowe, wymieniliśmy również zużyte baterie i za nie otrzymaliśmy sadzonki do przedszkola. Oglądaliśmy wystawę zorganizowaną przez GOŚ oraz wyłuchaliśmy kilu rad , jak dbać o  nasze środowisko.

 

q

 

t

 

a

 

y

 

e

 

 

18 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci ze Strażą Miejską - w kazej grupie dzieci rozmawiały ze strażnikami o zasadach bezpieczeństwa

 

 t

 

q

 

 

16 kwietnia dzieci z grupy Tygrysy miały zajęcia w ogrodzie -  jako pierwsze zapoczątkowały prace w warzywniku - siały warzywa i kwiaty, tworzyły wizytówki do posianych roślin w altanie - pracowni pod chmurką

 

 d

 

a

 

 

q

 

r

 

u

 

 

14 marca dzieci z grup Sowy i Trygryski pojechały komunikacją miejską na przedstawienie " Zaczarowany ołówek" do Teatru V6 . Przedstawienie było gościnnym występem teatru z Wrocławia a przejazd tramwajami oraz autobusami przypadła naszym przedszkolakom do gustu.

 

c

 

4

 

w

 

v

 

a

więcej zdjęć w galerii

 

5 i 9 marca odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia muzyczne  - dzieci miały możliwość posłuchać muzyki na żywo a nawet zagrać na wybranym instrumencie.

 

 g

 

w

 

 

t

 

więcej zdjęć w Galerii

 

Nasze najstarsze przedszkolaki regularnie uczestniczą w zajęciach nauki pływania w Szkole Podstawowej nr 137

 

 

3

 

5

 

6

 

 

1

 

 

 

27 lutego delegacja z grupy Pszczółki uczestniczyła w konkursie międzyprzedszkolnym " W krainie bajek i baśni", który odbył się z PM 214

 

r

 

 

q

 

w

 

g

 

a

 

 

5 lutego odbył się BAL KARNAWAŁOWY - były zabawy przy muzyce, liczne konkursy oraz dużo śmiechu i dobrej zabawy

 

1

 

 

 

S

 

 

V

 

 

4

 

 

6

 

 

6

 

 

7

więcej zdjęć w zakładce GALERIA

 

24 i 25 stycznia odbyły się warsztaty 3D - uczestniczyły w nich dzieci z grup: Sowy, Tygryski i Króliczki

 

v

 

 

t

 

 

Spotkanie z pszczelarzem

 

a

 

 

 

x

 

 

 

6 grudnia przyjechał do naszego przedszkola Św. Mikołaj - odwiedził każdą z grup, gdzie dzieci przygotowały dla niego krótkie występy. Wręczył każdemu dziecku drobny upominek oraz piękne prezenty dla grup - róznorodne zabawki, meble do kącików oraz ciekawe gry dla dzieci.

 

1

 

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

 

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 137 - nauka pływania - starszaki z grup: Tygryski, Sowy i Misie

 

r

 

 

e

 

 

Uroczystość PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

 

D

 

 

L

 

 

 

o

 

 

ROK SZKOLNY 2016-2017

 

13 marca dzieci z grupy Misie w związku ze zbliżająca się wiosną postanowiły zasadzić cebulki wiosennych kwiatów

 

1

 

2

  

  13 stycznia przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych z wykorzystaniem klocków LEGO. Więcej zdjęć w galeriach grup "Króliczki"i "Misie"

 

 

 

 

 

  W grudniu grupa "Króliczki" dostała zaproszenie, od uczniów zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 137, na przedstawienie jasełkowe. Więcej zdjęć w galerii oraz galerii grupy.

 

 

 

 

 

    Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia grupy "Króliczki" i "Sowy" pojechały odwiedzić Krainę Świętego Mikołaja. Więcej zdjęć w galerii głównej oraz galeriach grup.

 

 

 

 

   Grudzień, to czas przedświątecznych przygotowań, ubierania choinki, wizyty Świętego Mikołaja i Jasełek. Więcej zdjęc w galeriach grup.

 

 

 

 

 

 

 

   Pod koniec listopada w naszym przedszkolu zorganizowany został wieczór andrzejkowy. Oprócz tradycyjnych wróżb, podusowywany był tydzień dotyczący wartości. Dużą atrakcją okazało się wieczorne czytanie literatury dziecięcej przez rodziców. Więcej zdjęć w galeriach grup.

 

1

 

2

  

 

Podczas tygodnia jeża, który został zorganizowany w listopadzie, przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę o tym zwierzątku

 

 

 

 

 Wszystkie przedszkolaki brały udział w projekcie "Akademia Aquafresh". Podczas dwóch tygodni przedszkolaki podczas zabaw i zajęć profilaktycznych nauczyły się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Więcej zdjęć w galerii głównej oraz galeriach grup.

 

 

 

Wszystkie dzieci z przedszkola dbaja o to by zdrowo się odżywiać. Dzieci z grupy Misie postanowiły więc przygotować sałatkę owocową

 

18

 

 

12

 

 

19

 

 

 

 

 

26

 

<p class="f